08-8525228

מאמרים

אנשים רבים חולקים את החלום של להיות עצמאים ולהיות בעלי עסקים פרטיים, אך בפועל, כאשר רבים מנסים להגשים חלום זה, הם נתקלים בקשיים מסוגים שונים. אחד מהקשיים העיקריים הוא קושי כלכלי, כיוון שכדי להקים עסקים שונים יש צורך בהון התחלתי. בין אם מדובר על עסק כמו בית קפה, מסעדה או על עסקים אחרים, צריך סכום התחלתי שבעזרתו אפשר יהיה לממן את הקניות ואת ההוצאות הראשוניות. על רקע זה התפתחו סוגים שונים של הלוואת לעסקים, והן מחולקות לקטגוריות רבות.

 

הלוואת לפתיחת עסק

ישנן הלוואות שונות לעסקים, והן נבדלות אלה מאלה הן בתזמון שבעלי העסקים לוקחים אותן, הן בסיבה, הן בסכום והן במקור המימון. כאשר מדובר על הלוואה לפתיחת עסק חדש לרוב הסכומים הם מעט יותר נמוכים, בין אם בעלי העסקים לוקחים את ההלוואות ישירות מהבנקים השונים ובין אם הן ניתנות על ידי קרנות כאלה ואחרות. לעומת זאת, כאשר מדובר על הלוואות לעסקים שניתנות לצורך שדרוג או פיתוח העסק צריך להוכיח מחזור שנתי מסוים, את העובדה שחשבונו של בעל העסק לא מעוקל וצריך לעמוד בעוד תנאים רבים. 

 

הלוואת ממקורות שונים

כפי שצוין, בעלי העסקים יכולים לבחור האם לקחת הלוואות לעסקים שלהם מהבנקים השונים, מקרנות מימון או ממקורות חוץ בנקאיים. כמובן שלא מדובר על החלטה פשוטה וגם אי אפשר לומר שלכל עסק יכולה להתאים אותה ההלוואה, כיוון שבסופו של דבר לכל עסק יש גם צרכים אחרים וגם מצב פיננסי שונה. הלוואות לעסקים הן בהחלט חלק משגרת חיי היום יום של בעלי עסקים באשר הם, ומה שבאמת חשוב לעשות לפני שבוחרים לקחת הלוואה כזו או אחרת, זה לבדוק את התנאים שלה ואת הסדרי ההחזר.